Ürün Detayları

slide3
slide2
slide1
>

Desiré Desenli Boya

Desire desenli italyan boyasıBeyaz bulutlu fon üzerinde sadeliği, zarâfeti ve rafineliği birleştiren; her türlü mekana uygun olan bir boya; kolayca ve hızlı bir şekilde uygulanabilen; renklendirici boyaların aynı veya farklı oranlarda karıştırılması ile size her türlü renk tonunu elde etme imkânı sağlayan; desenli boya.

Desiré Desenli İtalyan Boyası Özellikleri

  • Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
  • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Desire dekoratif desenli boya ürününün uygulandığı duvar; çok sulu olmayan ıslak bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.

desire-coverUygulama alanı:

Bu ürün, iç cephede saten alçı (saten sıva), dış cephe de ise seramik yapıştırma harcı (kalekim) üzerine uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor‘un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış Fondo Universale (fon boyası), rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, fon boyasının kuruması için 1 gün beklenmelidir.

Seçilen rengi elde edebilmek için renk kartelasında belirtilen miktardaki renklendiriciyi desenli boyaya ilave ederek; iki ürünü karıştırınız.

% 5-10 oranında sulandırılmış ürünü; Desiré fırçası ile çaprazlamasına, düzensiz bir şekilde 15-20 dakika (bu işlemin süresi sıcaklığa ve nem oranına göre değişebilir) duvarın üst köşesinden başlayarak aşağı doğru giderek uygulayınız.

15-20 dakika geçip ürünün hafifçe kurumaya başladığını fark ettiğiniz zaman, boyanın son halini alması için; Desiré Distender (spatula) ile fazla baskı uygulamadan çaprazlamasına boyanın üzerinden geçiniz.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Desiré ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

desire-coverTeknik Özellikleri:

Ürünün 1 litresi ile 8-10 m2 duvar boyanabilmektedir.

25 °C’de dokunabilme kuruması : 4-6 saat

Tam kuruma : 1-2 gün

Özgül Ağırlık : 1040 +/- 10 gr./lt.

V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 10 gr./lt.

Ürünü dondurucu soğuktan koruyunuz.