Ürün Detayları

s1
s2
s3
s4
>

Desire Marmi e Graniti Desenli BoyaDesire Marmi e Graniti Desenli Boya

Desire Marmi e Graniti desenli boya ile, büyüleyici ve gösterişli mermer veya değerli granit görünümünü inanılmaz basit bir uygulamayla sağlayan; uygulandığı ortamı tamamen değiştiren, mekana değer katan; desenli boya.
Mutfaklarda, banyolarda, merdivenlerde, kolonlarda ve ayrıca duvarlarda kenar süslemesi olarak kullanılabilen bu değerli ürün kullanıldığı iç ve dış mekanlara zenginlik katmaktadır.
Desire Marmi e Graniti görüntüsü; mağazanızı, barınızı, restoranınızı, otelinizi ve ofisinizi zenginleştirme ve mekanın zarâfetini, prestijini ve farklılığını arttırma imkanını size sunar.

Özellikleri

  • Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
  • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Bu ürünün uygulandığı duvar; çok sulu olmayan ıslak bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.

Desire Marmi e Graniti Desenli BoyaUygulama alanı:

Bu ürün, iç cephede saten alçı (saten sıva), dış cephe de ise seramik yapıştırma harcı (kalekim) üzerine uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor’un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış, bu ürüne özel, fon boyası, rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, fon boyasının kuruması için 1 gün beklenmelidir.

Desiré Marmi e Graniti fırçası ile en fazla % 2-3 oranında sulandırılmış ürünü; duvarın üst köşesinden başlayarak diyagonal (çaprazlama) düzensiz ve bol bir şekilde 15-20 dakika yayınız.

15-20 dakika geçip ürünün hafifçe kurumaya başladığını fark ettiğiniz zaman, boyanın son halini alması için, Desiré Distender (spatula) ile fazla baskı uygulamadan çaprazlamasına boyanın üzerinden geçiniz.

24 saat geçip komple kuruma gerçekleştikten sonra istenen parlaklığa göre Adilux’u tüysüz rulo ile bir veya iki kat sürünüz. Mermerdeki veya granitteki ayrım yerlerini ürünün kutusundan çıkacak olan keçeli kalem ile oluşturunuz. Çizgilerin; keçeli kalemle çizilmeden önce kurşun kalem ile çizilip herhangi bir sorun yoksa üzerinden keçeli kalemle geçilmesi tavsiye edilmektedir.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Desiré Marmi&Graniti ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

Mermer veya granit görüntüsü sağlayan ürünümüzü içeren her pakette; özel boya fırçası, özel spatulası ve mermerlerdeki ayrım yerlerini yapmak için özel keçeli kalem dışında fon boyası, desenli boya ve koruma özelliğine sahip olan parlatıcı ürün bulunmaktadır.

Desire Marmi e Graniti Desenli BoyaTeknik Özellikleri:

Ürünün fon boyasının 1 litresi ile 10-12 m2 duvar boyanabilmektedir.

Desiré Marmi&Graniti’nin 1 litresi ile 4-12 m2 duvar yapılabilmektedir.

Adilux’un 1 litresi ile 10-12 m2 duvar yapılabilmektedir.

25 °C’de dokunabilme kuruması : 4-6 saat

Tam kuruma : 1 gün

Desiré Marmi & Graniti Fon Boyası’nın V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 18 gr./lt.

Desiré Marmi & Graniti’nin V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 26 gr./lt.

Ürünü dondurucu soğuktan koruyunuz.