Ürün Detayları

s1
s2
s3
s4
>

Marmorino Desenli BoyaMarmorino Desenli Boya

Uygulandığı mekanlara eski dönemleri andıran, çok özel bir hava ve büyük prestij veren; yarı mat, yarı parlak mermer görünümü sağlayan kireç bazlı alçı sıva tarzı çok yüksek kalitede desenli boya.

Özellikleri

  • Marmorino desenli boya yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
  • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Bu ürünün uygulandığı duvar; kuru bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.

Marmorino desenli boyaUygulama alanı:

Bu ürün, iç cephede saten alçı (saten sıva) üzerine uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor’un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış Fondo Universale (fon boyası), rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, fon boyasının kuruması için 1 gün beklenmelidir.

Seçilen rengi elde edebilmek için; renk kartelasında belirtilen miktardaki renklendiriciyi (DT 25’ten DT 99’a kadarkilerden veya DTX serisindekilerden birini) desenli boyaya ilave ederek, mikser gibi, karıştırıcı bir alet ile iki ürünü karıştırınız. Uygulamadan en iyi sonucu elde edebilmek için bu karışımı uygulamadan 12 saat önce hazırlayınız.

Bu ürünü; kenarları yuvarlatılmış, paslanmaz çelik mala ile bir kat uygulayınız.

Ürünü baskılı ama düzensiz bir şekilde bir kat daha uygulayınız. Ve son kat olarak; az miktarda ürün ile baskılı ama düzensiz bir şekilde uygulama yapınız. Ardından yumuşak bir bez parçası ile tamamen kurumadan ürünü parlatınız.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Marmorino ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

Marmorino desenli boyaTeknik Özellikleri:

Ürünün 1 litresi ile 1,2-2 m2 duvar boyanabilmektedir.

25 °C’de dokunabilme kuruması : 2-3 saat

Tam kuruma : 4-6 saat

Özgül Ağırlık : 1480 +/- 20 gr./lt.

V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 10 gr./lt.

Ürünü dondurucu soğuktan koruyunuz.