Ürün Detayları

slid1
slid2
slid3
>

Old fashion classic desenli boyaOld Fashion Classic
Desenli Boya

İç ve dış yüzeylerde uygulanabilen; beyaz macun halinde olan; ortama yeni bir soluk getiren; Antik görünüme sahip, çekici mekanlar oluşturmayı sağlayan; çok prestijli efektler meydana getiren desenli duvar kaplama ürünü.
Son kat olarak bu ürünün üzerine; Velé, Velé Silver&Gold, Sogni SK veya Shadé L sürülmesi halinde efekt kendini daha fazla gösterir.

Özellikleri

  • Old fashion classic desenli boya yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
  • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Bu ürünün uygulandığı duvar; çok sulu olmayan ıslak bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.

Old fashion classic desenli boyaUygulama alanı:

Bu ürün, iç cephede saten alçı (saten sıva), dış cephe de ise seramik yapıştırma harcı (kalekim) üzerine uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor’un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Düzgün duvarların veya önceden iyi bir şekilde boyanmış yüzeylerin üzerine dahi, bu ürün uygulanmadan önce, Adifix’in uygulanması gerekmektedir. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış Fondo Universale (fon boyası), rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, fon boyasının kuruması için 1 gün beklenmelidir.

Plastik veya çelik malayı farklı yönlerde, belli bir şekil oluşturmayacak biçimde kullanarak ürünü uygulayınız.

Old Fashion Classic iyice kuruduktan (10-12 saat geçtikten) sonra; renklendirici katılarak renklendirilmiş Velé’yi uygulamalısınız. Uygulamayı yaparken Velé’nin içine; eldivenin en geniş bölümünü, ürünü fazla almamasına dikkat ederek, daldırınız. Farklı şekillerde ve yönlerde dairesel hareketler yaparak ürünü eldiven ile duvara sürünüz.

Eldivendeki boya bittiğinde elinizi tekrar ürüne daldırarak ürünü alınız ve uygulamayı yenilerken ilk yaptığınız yerden 30-40 cm. uzaklıktaki bölgeden uygulamaya başlayarak aynı bölgenin bir kez daha boyanmamasına dikkat ediniz. Eğer ikinci bir boya uygulanacaksa o takdirde birinci katın tamamen kurumasını bekleyiniz.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Old Fashion Classic ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

Old fashion classic desenli boyaTeknik Özellikleri:

Ürünün 1 litresi ile 1,5-2,2 m2 duvar boyanabilmektedir.

25 °C’de dokunabilme kuruması : 6-8 saat

Yeni bir kat atmak için kuruma : 10-12 saat

Özgül Ağırlık : 1600 +/- 20 gr./lt.

V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 29 gr./lt.

« 1 arasında 2 »