Ürün Detayları

1
2
3
>

Shade R desenli boyaShade R Desenli Boya

Çok etkileyici ve zarif görünüme sahip olan Shade ürününün; “R” versiyonu pütürlü görünüm sağlar.

Shade R; Sande fırçası veya tampon ile uygulandığında; evlerin, mağazaların, merdivenlerin, ofislerin ve otellerin duvarlarına çok özel; parlak veya kabarık bir görünüm sağlar.

Shade R desenli boya ürünümüzün altın, gümüş veya bronz türlerinden biri seçildikten sonra ürüne istenen rengin renklendirici ile verilmesi sonucunda; prestijli görünümler elde etme imkanı sağlar.

Özellikleri

  • Shade R desenli boya yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
  • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Bu ürünün uygulandığı duvar; nemli bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.

Shade R desenli boyaUygulama alanı:

Bu ürün, iç cephede saten alçı (saten sıva) üzerine uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor’un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış Fondo Universale (fon boyası), rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, fon boyasının kuruması için 1 gün beklenmelidir.

Seçilen rengi elde edebilmek için renk kartelasında belirtilen miktardaki renklendiriciyi desenli boyaya ilave ederek; iki ürünü karıştırınız.

Birinci katı; desenli boyayı %15 oranında sulandırarak rulo ile uygulayınız. İkinci katı ise; 20-25 dakika geçip ürünün hafifçe kurumaya başladığını fark ettiğiniz zaman; desenli boyaya su katmadan, iki metre karelik bölümler halinde, Sandé’nin fırçası veya tampon ile fazla bastırmadan yapınız.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Shadé R ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

Shade R desenli boyaTeknik Özellikleri:

SHADÉ “R”nin 1 litresi ile 3-4 m2² duvar iki kat boyanabilmektedir.

25 °C’de dokunabilme kuruması : 4-6 saat

Özgül Ağırlık : 1130 +/- 10 gr./lt.

V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 44 gr./lt.

Ürünü dondurucu soğuktan koruyunuz.