Ürün Detayları

1
2
3
>

Shade S desenli boyaShade S Desenli Boya

Çok etkileyici ve zarif görünüme sahip olan Shadé ürününün; “S” versiyonu Shadé’nin pütürlü ve düz versiyonunun karışımı bir görüntüye sahiptir. Shadé S, uygulandığı mekanda ışık oyunları ve kontrastlıklar oluşturur.

Bu ürünün; altın, gümüş ve alüminyum olmak üzere üç adet versiyonu vardır. Bu üç versiyonu da, renklendirici boyalarımız ile renklendirerek kendi zevkinizi yansıtan, size özel, etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Özellikleri

  • Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
  • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Bu ürünün uygulandığı duvar; nemli bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.

Shade S desenli boyaUygulama alanı:

Bu ürün, iç cephede saten alçı (saten sıva) üzerine uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor’un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış Fondo Universale (fon boyası), rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, fon boyasının kuruması için 1 gün beklenmelidir.

Seçilen rengi elde edebilmek için renk kartelasında belirtilen miktardaki renklendiriciyi desenli boyaya ilave ederek; iki ürünü karıştırınız.

Parça parça (Isole) görünüm için; duvarda pütürlerin çok olmasını istediğiniz noktalara Sandé Fırçası ile fırça darbeleri vurunuz. Ve daha sonra duvarın kalan yerlerine de pütürlerin oluşmasını istediğiniz şekilde ürünü uygulayınız.

Çizgili görünüm (Striata) için; Sandé Fırçası’nı sürekli olarak aynı eğim derecesinde tutarak, birbirine paralel çizgiler oluşturacak şekilde ürünü bir kat uygulamanız genelde, en iyi sonucu elde etmeniz için, yeterli olacaktır.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Shadé S ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

Shade S desenli boyaTeknik Özellikleri:

SHADÉ “R”nin 1 litresi ile 6-8 m² duvar iki kat boyanabilmektedir.

25 °C’de kuruma : minimum 4-6 saat

Özgül Ağırlık : 1080 +/- 10 gr./lt.

V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 31 gr./lt.

Ürünü dondurucu soğuktan koruyunuz.