Ürün Detayları

s1
s2
s3
s4
s5
>

Travertinus P desenli boyaTravertinus P Desenli Boya

TRAVERTİNUS P; antik Roma kaplaması; sahip olduğu mermer parçacıklar ve tozlar, kireç bazlı mineraller, katkı maddeleri ürünün uygulandığı yüzeye en iyi şekilde yapışmasını ve orada kalmasını sağlar. Yüzyıllar boyunca köşklerde ve soyluların saraylarında kullanılmış olan traverten görünümü; piyasaya Adicolor tarafından güncellenerek sunulmuştur. Bu ürün; eski formüller, modern teknoloji ve çok kaliteli hammaddelerin bileşimi ile oluşturulmaktadır.

Özellikleri

  • Travertinus P desenli boya Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
  • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Özel mineralli bileşimi sayesinde; ürün, neme ve küfe karşı çok dayanıklıdır.
  • Bu ürünün uygulandığı duvar; çok sulu olmayan ıslak bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.

Travertinus P desenli boyaUygulama alanı:

Bu ürün, iç cephede saten alçı (saten sıva), dış cephe de ise seramik yapıştırma harcı (kalekim) üzerine uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor’un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış Fondo Universale (fon boyası), rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, fon boyasının kuruması için 1 gün beklenmelidir.

Paslanmaz çelik mala ile 2 mm. kalınlık bırakarak ürünün birinci katını uygulayınız. Uygularken ürünü aynı biçimde yaymaya; renk akması, çizgiler ve yükseklikler olmamasına dikkat ediniz.

Yaklaşık 12 saat sonra (ürünün emilmesine ve ortam sıcaklığına göre değişebilir); Travertinus P’nin ikinci katını aynı şekilde uygulayınız.

Ürün kurumadan önce 6/10 mm.’lik paslanmaz spatulayı, duvara dik (90 derecede) tutarak, sürtünüz.

Ürüne taş görünümü vermek için; yapmak istediğiniz taş bloklarının büyüklüğünde tahta bir çıta ve kullandığınız boya fırçasının arka kısmındaki sivriliği kullanarak taş bloklarının çizgilerini oluşturabilirsiniz.

Çizgileri oluştururken çıkan fazlalıkları, çizgi yüzeyini düzleştirirken paslanmaz mala ile alınız. Paslanmaz mala ile yüzeyi kuvvetli bir şekilde bastırarak düzleştirin. Bu işlem ürünün daha sıkılaşması ve parlaması için çok önemlidir. Eğer bu işlemler bitirilmeden ürün kurursa bu takdirde ürünü ıslatarak kendinize işlemi bitirme imkânı sağlayabilirsiniz.

İç mekanlarda; TRAVERTİNUS P’yi beyaz rengiyle, doğal bir şekilde bırakabileceğiniz gibi ürünün üzerine; renksiz veya renklendirilmiş ve % 30-40 oranında sulandırılmış Velé sürebilirsiniz.

Dış mekanlarda ise; renksiz veya renklendirilmiş ve % 30-40 oranında sulandırılmış Velé uygulamanız, ürünü koruma amaçlı olarak, zorunludur.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Travertinus P ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

Travertinus P desenli duvar kağıdı özellikli boyaTeknik Özellikleri:

Ürünün 1 litresi ile 0,6 – 0,9 m2 duvar boyanabilmektedir.

25 °C’de dokunabilme kuruması : 4-6 saat

Tam kuruma : 1 gün

Özgül Ağırlık : 1500 +/- 20 gr./lt.

V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 2 gr./lt.

« 1 arasında 2 »