Ürün Detayları

v1
v2
v3
v4
>

velesilverVele Silver & Gold Desenli Boya

Altın ve gümüş dalgalı yansımalar sağlayan; cilalı ve parlak görünüme sahip olan; desenli boya. Bu ürün uygulandığı her türlü mekanı pırıl pırıl görüntüsü ile zenginleştirmektedir. Bu ürün ile boyanan duvarların rafineliği ve zarâfeti ortama sıcak ve zengin bir görünüm sağlamaktadır.

Özellikleri

  • Vele Silver & Gold Desenli Boya Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
  • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Bu ürünün uygulandığı duvar; nemli bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.

Vele Silver & Gold Desenli BoyaUygulama alanı:

Vele Silver & Gold Desenli Boya ürünü, iç cephede saten alçı (saten sıva) üzerine uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor’un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış Fondo Universale (fon boyası), rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, fon boyasının kuruması için 1 gün beklenmelidir.

Velé Silver & Gold desenli boya ile istenen renk tonu; Adicolor’un renklendiricilerinden seçilenin, renk kartelasında belirtilen miktarda, ürüne ilave edilmesi ve uygulamadan önce dikkatli bir şekilde karıştırılması ile elde edilir.

Renklendirici ile renklendirilmiş Velé Silver&Gold desenli boyanın içine; eldivenin en geniş bölümünü, ürünü fazla almamasına dikkat ederek, daldırınız. Farklı şekillerde ve yönlerde dairesel hareketler yaparak ürünü eldiven ile duvara sürünüz.

Eldivendeki boya bittiğinde elinizi tekrar ürüne daldırarak ürünü alınız ve uygulamayı yenilerken ilk yaptığınız yerden 30-40 cm. uzaklıktaki bölgeden uygulamaya başlayarak aynı bölgenin bir kez daha boyanmamasına dikkat ediniz. Eğer başka bir renklendirici ile ikinci bir kat atılmak isteniyorsa o takdirde birinci katın tamamen kurumasını bekleyiniz.

Velé Silver & Gold; fırça, sünger ve diğer aletlerle uygulanabilir; pütürlü duvarlara uygulandığında daha da kendisini gösterir.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Velé Silver&Gold desenli boya ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

Vele Silver & Gold Desenli BoyaTeknik Özellikleri:

Ürünün 1 litresi ile 15-20 m2 duvar boyanabilmektedir.

25 °C’de dokunabilme kuruması : 2-3 saat

Yeni bir kat atmak için kuruma : 5-6 saat

Özgül Ağırlık : 1060 +/- 10 gr./lt.

V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 95 gr./lt.

Ürünü dondurucu soğuktan koruyunuz.